Anna Karpińska dla niektórych znana jako Wolska przedstawia przedmioty z mrugnięciem oka na sztukę ludową
Kategorie: Wszystkie | BIŻU | DLA DOMU | DO POCZYTANIA | GADŻETY | INNE | MUSIC | ODZIEŻ
RSS

INNE

wtorek, 02 marca 2010

Już 4 stycznia ruszyła siódma edycja Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Obrzędowych. Festiwal ma unikatową formułę, ponieważ jest oparty na zasadach konkursu. Jesteś zainteresowany udziałem? Zgłoś swoją grupę i wyznacz termin prezentacji, a jury przyjedzie do Twojej miejscowości.

Konkurs skierowany jest do amatorskich grup teatralnych, które mają w swoim repertuarze widowiska inspirowane kulturą ludową, obyczajami i tradycyjną obrzędowością. Mogą w nim wziąć udział grupy skupiające dzieci, młodzież i osoby dorosłe, bez ograniczenia wieku, działające prywatnie, w szkołach, instytucjach kultury, parafiach, lub w ramach organizacji pozarządowych. Do udziału w przeglądzie zachęcamy zespoły prezentujące różne formy teatralne (także Teatr dźwięku, światła, ruchu, plastyki), które formą i tematyką osadzone są w tradycji regionu i w szeroko pojętym dziedzictwie kulturowym. Prezentowane podczas przeglądu spektakle powinny być zgodne z kalendarzem obrzędowym. 

Wyjątkowy festiwal - konkurs pozwala wykorzystać we współczesnych działaniach twórczych wzorce, które niesie tradycja, popularyzując tym samym kulturę Mazowsza. Zespoły biorące udział w przeglądzie, zyskują możliwość wymiany doświadczeń oraz konsultacji artystycznych i merytorycznych z członkami jury konkursowego. W skład pięcioosobowego jury wchodzą: Joanna Cichoń (aktorka), Joanna Tucholska (muzyk), Wojciech Siemon (aktor i znawca kultury ludowej, pedagog), Wiesław Rudzki (aktor i reżyser) oraz Tadeusz Baraniuk (etnograf).

Tegoroczny przegląd rozpoczął się 4 stycznia i potrwa do 31 lipca. Zakończy się Koncertem Finałowym, podczas którego odbędzie się ogłoszenie wyników oraz prezentacja laureatów połączona ze wspólnym biesiadowaniem.

Zainteresowanych wzięciem udziału w przeglądzie prosimy o kontakt z koordynatorami projektu:
Beata Bierońska
tel. 693 268 420
e-mail: bieronska.b@wp.pl
Paulina Siedlecka, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
tel. 22 586 42 15
e-mail: p.siedlecka@mckis.waw.pl

Tagi: czytanki
12:51, shi-ann , INNE
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 lutego 2010

Taki sobie fotomontaż. Mój.

wycinanka ludowa

13:55, shi-ann , INNE
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009

Na stronie http://naludowo.pinger.pl/p/2 znalazłam taki rysunek:

ludowa

Genialne!

środa, 30 września 2009

Jeżeli interesują cię dawne zwyczaje i wierzenia, jeżeli dostrzegasz wyjątkowość kultury regionu, z którego pochodzisz - podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi! Zaloguj się na ludowo!

Od września rusza nowy program CEO - EtnoLog - zaloguj się na ludowo!

Szczegóły: tutaj

Tagi: szkolenia
10:59, shi-ann , INNE
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 września 2009

Wycinanki coraz bardziej modne? A jakże.

Polecam artukuł Harel "Wycinanki" na jej blogu.

Tagi: moda
11:33, shi-ann , INNE
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
statystyka